Škola se profiluje směrem k novým technologiím, které žáci využijí nejen v zemědělství. Rozšířila své technické vybavení o celou letku dronů, které využije v širokém spektru úkolů. Např. v zemědělství při vyhledávání zvěře pomocí termokamery, při mapování a přesné vyměřování polí, při posuzování stavu porostu, při kontrole průběhu prací na polích a jiné. Studenti z oboru ekonomika a podnikání využijí drony ve výuce marketingu a projektového řízení. Tímto mohou natáčet propagační videa, pořizovat letecké záběry a vytvářet hodnotné videospoty, které využijí např. v reklamě.
Studenti se naučí ovládat dron, pracovat s kamerou i termokamerou a následně materiál vhodně zpracovat. V rámci předmětu technická praktika budou teoreticky připraveni k absolvování online výcviku dálkově řídícího pilota a budou schopni absolvovat požadovaný test na úřadu civilního letectví (UCL). To je už v dnešní době nezbytná podmínka pro řízení dronu.
První zemědělskou letku v ČR vede Ing. František Říha, odborník s dlouholetou praxí v oblasti bezpilotních letadel, se znalostí skutečného letového provozu v ČR i v zahraničí, v civilní i vojenské oblasti.
Škola spolupracuje na teoretické i praktické úrovni s firmou Adgit, s.r.o. (zemědělské divy) pana Michala Faita a firmou pana Jaroslava Řešátka DJI Telink Praha, odkud jsou drony zakoupeny.